Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Вентиляція та дизайн квартири

Дізнатись вартість

Сьогодні системи вентиляції стали невід’ємною частиною будь-якої сучасної квартири. Але, на жаль, навіть сучасні вентиляційні установки, компактні та безшумні, потребують для встановлення та прокладання комунікацій місця, яке досить непросто виділити навіть у найбільшій квартирі. Як заховати канали вентиляції та обладнання так, щоб вони максимально ефективно виконували свої функції, але при цьому не псували зовнішній вигляд приміщення?

Взаємодія під час проєктування

Найпростіше приховати елементи вентиляції в тому разі, якщо монтаж проводиться до того, як у квартирі почалися оздоблювальні роботи. Грамотно складений проєкт дасть змогу приховати витяжні пристрої та повітропроводи за фальшстінами з гіпсокартону, за підвісними стелями, у нішах і прорізах несучих стін і перестінків. У цьому разі можна без наслідків для майбутнього дизайну розмістити в приміщеннях будь-яке вентиляційне обладнання. Але, системи вентиляції – це не тільки повітропроводи і установки рекуперації – це ще й електричні мережі, а також проводка, що відповідає за роботу автоматики. Ув’язати ці системи з електричною мережею приміщення також важливо, як і продумати розташування вентиляційних коробів. Буде непогано, якщо в процесі проектування візьме безпосередню участь дизайнер, якому доручили опікуватися естетичною стороною питання – з ним можна обговорити деякі деталі, які обов’язково стануть важливими на одній зі стадій оздоблювальних робіт.

Розміщення обладнання

Якщо з коробами вентиляції, рекуператорами й автоматикою вентиляції та кондиціонерів все досить просто – їх можна приховати за елементами чистового оздоблення, то з припливно-витяжними установками все набагато складніше. Крім того, що це обладнання має досить серйозні габарити, до нього має бути забезпечено вільний доступ для обслуговування і в разі поломки – ремонту. У приватних будинках ця проблема вирішується досить просто – установки виносять за межі житлових приміщень, але у квартирах, розташованих у міських стандартних багатоповерхівках, розміщення такого обладнання може стати серйозним інженерним завданням.

Найчастіше для монтажу припливно-витяжних установок використовують балкони і лоджії. У цьому разі можна, не жертвуючи житловою площею і не ламаючи голову над естетичною стороною питання, розмістити поза квартирою досить серйозне обладнання для вентиляції та кондиціонування. За умови правильного встановлення, з дотриманням усіх вимог знешумлення і застосуванням засобів, що гасять вібрацію, припливна установка не завдаватиме жодного клопоту, лише займаючи деяке місце в кутку балкона.

Вентиляція та дизайн квартири
entspannter mann zu hause

Консультація спеціаліста