Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Кондиціонування

Дізнатись вартість

1. Кондиціонери: допомога у виборі, монтаж.

Жителі міст часом не мають змоги відкрити вікна, щоб провітрити та охолодити приміщення. Причина цього і загазованість повітря, і міська спека, що виснажує, в літній період, яка сильніше відчутна, ніж вище поверх. Класичне вирішення цієї проблеми – встановлення кондиціонера.

Щоб правильно вибрати кондиціонер, необхідно врахувати такі параметри:

  • вид приміщення: побутове, офісне, промислове чи виробниче;
  • розмір приміщення, його форма, висота стелі;
  • кількість людей, які перебувають у ньому;
  • кількість техніки, що виділяє тепло (печі, плити, комп’ютери, виробниче обладнання);
  • інсоляцію – нагрівання приміщення енергією сонця;
  • наявність вентиляційних систем.

Якщо параметри та виробник техніки підібрані, то тепер потрібний професійний монтаж кондиціонера. При виборі фірми-установника пам’ятайте, що гарантію на кондиціонер дає не виробник, а компанія, яка встановила його. Це означає, що установник кондиціонера повинен знати все про сервісне та гарантійне обслуговування техніки. Вартість монтажу кондиціонера враховує стандартний набір комплектуючих для встановлення, про необхідність додаткових витрат майстер повинен заздалегідь попередити Вас.

В результаті правильного підбору обладнання та установки кондиціонера Ви отримаєте безперечні плюси кондиціонерів: створення комфортного мікроклімату в приміщенні, контроль над вологістю повітря, економний обігрів приміщення в холодну пору року.

2. Вибір системи кондиціонування або кондиціонера

Вибір кондиціонера або кондиціонування обумовлений необхідною потужністю охолодження пристрою. Тип системи кондиціонування та її потужність охолодження відповідає кожному конкретному приміщенню та розраховується індивідуально.

Найчастіше в різних приміщеннях використовуються системи кондиціонування: мультизональні або спліт-системи різної потужності та різноманітних комплектацій. У приміщеннях на п’ять кімнат і менше застосовуються мультиспліт системи настінного, стельового, касетного або канального типу. На об’єктах, де понад п’ять кімнат, виправдано використання мультизональних систем, які складаються з єдиного зовнішнього блоку та безлічі внутрішніх. Але для малих та великих приміщень правило одне – правильний підбір систем кондиціонування проводиться професіоналом з точними розрахунками та проектною документацією. В ідеалі для підтримки комфортного мікроклімату приміщення систему кондиціонування слід проектувати одночасно із системою вентиляції. Робляючи вибір виробника кондиціонера або системи кондиціонування, варто відштовхуватися від ціни, надійності виробника, економічності пристрою, рівня шуму та наявності захисту (від перегріву, протікання тощо), простоти експлуатації техніки.

3. Кондиціонери побутові

Сьогодні кондиціонером нікого не здивуєш, тому й вимоги до них почали висувати все суворіше. Ідеальний кондиціонер для дому створює абсолютний комфорт, бездоганно вписується в дизайн приміщення, енергоефективний, має тиху роботу та великий додатковий функціонал. Тепер кондиціонери багатофункціональні – вони охолоджують та обігрівають, очищають та іонізують, сушать та ароматизують повітря у приміщенні.

У більшості випадків побутові кондиціонери мають додатково корисну функцію – нагрівання повітря. У період міжсезоння енергоефективність обігріву приміщення кондиціонером у кілька разів вища порівняно з радіатором.

Кондиціонери побутові зазвичай є кліматичними установками невеликих розмірів із потужністю до 7 кВт та здатністю охолоджувати/обігрівати приміщення від 12 до 80 кв.м. Призначені вони для роботи у квартирах, приватних будинках та котеджах, а також у невеликих офісах. Щодо своєї високої ефективності та достатньої потужності, побутові кондиціонери мають невелику ціну, компактні розміри, низький показник шуму і легке управління.

Кондиціонери побутові поділяються на три типи: моноблочні віконні або мобільні кондиціонери, потужні мультисистеми, а також спліт-системи, які найбільш популярні в наших будинках і складаються з двох частин: внутрішнього та зовнішнього блоків.

4. Кондиціонери напівпромислові

Кондиціонери напівпромислові мають потужність 5-30кВт та призначені для створення оптимальних мікрокліматичних умов у приміщеннях житлового, громадського та виробничого характеру площею до 350кв.м. Найчастіше монтаж напівпромислових кондиціонерів проводиться у невеликих виробничих цехах, складі, магазинах, офісах, багатокімнатних квартирах та будинках.

Відмінні риси напівпромислових кондиціонерів:

  • можливість групового управління системою,
  • більш складна та потужна фільтрація,
  • продуктивність,
  • надійність,
  • система захисту,
  • система видалення конденсату,
  • тривалий робочий ресурс.

Цей тип кондиціонерів зазвичай має блок прихованого типу, оскільки за своєї великої потужності потоку повітря може створювати дискомфорт для людини. Встановлення кондиціонера напівпромислового вимагає підготовчих робіт, проектування та точних розрахунків, зроблених професіоналами.

Розрізняють кілька видів напівпромислових кондиціонерів:

  • настінні – схожі зі звичайними спліт-системами, але складніші і потужніші, призначені для роботи в технологічних та комерційних приміщеннях;
  • підстельові кондиціонери зазвичай встановлюють там, де немає можливості зробити підвісні стелі;
  • мультиспліт-системи (набірні) мають один потужний зовнішній блок та декілька (до 7) окремих внутрішніх блоків, які створюють окремий мікроклімат;
  • касетні кондиціонери можуть бути встановлені в комірки підвісної стелі, так що видно лише декоративні решітки;
  • канальні – монтуються в міжстельовий простір у магазинах та ресторанах.

5. Кондиціонери промислові

Для охолодження великих приміщень (більше 300 кв.м.) нежитлового призначення використовуються промислові кондиціонери. Вони широко застосовуються для забезпечення комфортних умов роботи для персоналу та обладнання, що знаходиться у цьому приміщенні. Найчастіше монтаж промислових кондиціонерів проводиться на виробництві, великих складах, цехах, торгових і офісних центрах, спортивних комплексах, лікарнях і т.д.

Кондиціонери промислові вирішують кілька завдань одночасно: охолодження, вентиляція, очищення та зволоження, тому використовуються на об’єктах, де потрібна певна температура, вологість та чистота повітря. На відміну від побутового, промислове обладнання відрізняється площею обслуговування, потужністю, можливістю індивідуальних налаштувань для окремих приміщень, складним та дорогим монтажем та неприпустимістю промаху. Ціна помилки в цьому випадку дуже дорога, починаючи від поломки дорогого кліматичного обладнання, шкоди промисловій техніці і аж до шкоди здоров’ю людини.

Підбір промислових кондиціонерів повинен враховувати безліч параметрів, таких як призначення приміщення, конфігурація зон охолодження, тип монтажу обладнання, можливість зміни зон з тепловим навантаженням, потужність обладнання, необхідність додаткових функцій і т.п. Через велику відповідальність, підбір та проектування варто довірити лише професіоналам з великим досвідом.

Консультація спеціаліста