Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Вентиляція клубу

Дізнатись вартість
вентиляция клуба
 

Однією з найважливіших систем комфорту в будь-якому клубі, поряд із кондиціонуванням та опаленням, є система вентиляції. Як правило, в клубах одночасно знаходиться велика кількість людей, а крім цього працює світлове та акустичне обладнання, що виділяє чимало тепла. Ці фактори значною мірою впливають на атмосферу в приміщенні, а їхнє ігнорування призводить до негативних наслідків для закладу. Духота, спека та різні запахи – найголовніші негативні явища в сучасних клубах, які можуть значно впливати на їхню популярність.

Вентиляція нічного клубу

Проектування вентиляційних систем у нічних клубах практично завжди є складним завданням навіть для досвідчених фахівців. Стандартного рішення для таких об’єктів бути не може, тому що ці розважальні заклади можуть розташовуватися в різних за площею, обсягом і конфігурацією приміщеннях, а також мають різну місткість і рівень оснащення.

Основне завдання вентиляції будь-якого клубу – це видалення надлишків тепла, вологи та вуглекислого газу. Крім цього, важливою є ефективна подача свіжого повітря з вулиці. Так як у клубах відвідувачі постійно рухаються, норматив подачі свіжого повітря досить високий і становить як у спортивному залі 80 м3 на особу на годину. У глобальному масштабі можна говорити про те, що приміщення нічного клубу потребує 6-кратного повітрообміну. При розрахунку вентиляційного обладнання потрібно враховувати планувальне рішення зали та розставити точки припливу таким чином, щоб у приміщенні не було застійних зон.
Для забезпечення максимально ефективного повітрообміну в клубах використовують припливно-витяжні системи високої продуктивності з регулюванням потужності. Можливість регулювати продуктивність вентиляції дуже корисна, тому що в цьому випадку, при неповному заповненні залу витрати на його обслуговування можна відчутно знизити. Широко використовують у комплексах вентиляції клубів рекуператори. Опалення великих залів у зимовий час дуже затратне, а таке рішення дозволить повернути значну частину тепла із витяжного повітря назад у приміщення.

Особливості проектування та монтажу

Як правило, приміщення клубів мають велику площу та високі стелі, і це потребує певного підходу до проектування систем вентиляції. Повітророзподільники розташовують на висоті 3-4 метри, а витяжка повинна виготовлятися з верхньої зони, де повітря найбільш насичене теплом і вологою. У зв’язку з тим, що у нічних клубах іноді здійснюється приготування їжі, системи з рециркуляцією не використовуються. Окремо слід згадати, що фойє закладу може мати загальну із залом систему повітрообміну, а ось санвузли, кухня та інші підсобні приміщення необхідно оснащувати окремою вентиляцією, яка розраховується індивідуально.

Проект вентиляції будь-якого клубу необхідно погоджувати із пожежним наглядом. У деяких випадках для забезпечення безпеки відвідувачів потрібне оснащення повітропроводів протипожежними клапанами, що перекривають приплив повітря у разі займання.
В цілому, система вентиляції нічного клубу – це складний комплекс, що включає в себе різне обладнання, часто досить недешеве. Виконати розрахунок, підбір компонентів та здійснити монтаж у таких розважальних закладах можуть лише справжні професіонали з великим досвідом роботи. Але будь-які витрати на забезпечення комфорту обов’язково окупляться, тому що імідж клубу, в якому турбота про відвідувачів знаходиться на першому місці, неодмінно буде дуже високим.

Консультація спеціаліста