Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Центральні кондиціонери

Дізнатись вартість
Центральные кондиционеры
 

Центральні кондиціонери – це сучасне кліматичне обладнання, яке розраховане на обслуговування цілого комплексу будівель або однієї великої будівлі з безліччю різних за об’ємом приміщень. Ці пристрої, крім функцій охолодження та обігріву, мають й інші затребувані можливості, серед яких зволоження або осушення повітря, його очищення або повноцінна вентиляція.

Пристрій та принцип роботи

Сучасні центральні кондиціонери складаються з кількох частин, кожна з яких зайнята виконанням певних завдань:

  • Секція, що здійснює нагрівання;
  • Охолоджувальна секція;
  • Модуль шумопоглинання;
  • Секція вентиляторів;
  • Система зволоження;
  • Секція утилізації тепла;
  • Обладнання для фільтрації повітря.

Секції нагріву в цих кондиціонерах можуть мати два різних виконання – з електричним або водяним підігрівом. Водяний або працюючий з фреоном теплообмінник виконує роль секції, що відповідає за процес охолодження. В якості холодоагенту може використовуватися як спеціальна незамерзаюча рідина, так і звичайна вода. Рідина в охолоджувальну секцію надходить з підключеного до системи чиллера, який може бути розміщений на відстані інших елементів системи.

Центральні кондиціонери є потужним кліматичним обладнанням, робота якого створює певний шум. Для його придушення служить секція шумопоглинаючої системи, в якій звук гаситься за допомогою пластин зі спеціального матеріалу. Вентиляторна секція пристрою – це та частина кондиціонера, яка забезпечує подачу та забір повітря з приміщень, що обслуговуються цим обладнанням. В основі цієї секції найчастіше лежать вентилятори відцентрової конструкції. Розташовані вентилятори можуть бути як на виході системи, так і між іншими секціями обладнання.

Система зволоження центральних кондиціонерів оснащується спеціальними краплеуловлювачами, необхідними для того, щоб запобігти попаданню вологи в інші секції пристрою. Секція, що відповідає за фільтрацію повітря, може мати як просту, так і складову конструкцію. Часто фільтрація здійснюється за допомогою двох таких секцій, одна з яких виконує грубе очищення повітря, а друга видаляє найдрібніші частинки забруднень. У цьому випадку первинне очищення позбавляє повітряний потік від 60% домішок, а вторинна очищає повітря ще від 90% включень, що залишилися. Робота фільтрів відстежується автоматикою і при зниженні їх пропускної спроможності дифнамометр сигналізує необхідність проведення обслуговування секції.
Теплоутилізатори кондиціонерів центрального типу – це важливі елементи, що забезпечують економічність роботи обладнання. У тих центральних кондиціонерах, де використовуються, досягається економія енергії до 80%.
Розміри секцій центрального кондиціонера залежать від їхнього пристрою та продуктивності. Тут варто звернути увагу на те, що для кожного конкретного випадку комплектація обладнання проводиться індивідуально, тому для різних будівель можуть використовуватися різні за компонуванням, габаритами та потужністю секції.
Проектування та монтаж систем центрального кондиціонування повинні проводитись фахівцями з високою кваліфікацією. Тільки обладнання, розроблене та встановлене професіоналами, буде працювати довго та ефективно, забезпечуючи у ваших приміщеннях комфортний мікроклімат та не створюючи проблем, пов’язаних з обслуговуванням та ремонтом.

Консультація спеціаліста